Skocz do zawartości

Forum SIP używa plików cookie w celu m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w konfiguracji Twojej przeglądarki.   Akceptuję

Zdjęcie

Jezioro Garda

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 zalegus

zalegus

..:: Świeżynka ::..

• Użytkownik
  • 28 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 07:31

Witam,
w sierpniu wybieram się nad jezioro Garda we Włoszech.
W związku z tym mam pytanie: czy mógłby ktoś polecić jakieś miejsce na nocleg?
Co warto zobaczyć?
Słyszałem że nie warto jechać w weekend bo są straszne korki.
Którędy najlepiej tam dojechać?
  • 0

#2 STIFF

STIFF

..:: Jego Forumowatość ::..

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2320 postów
  • Auto: 5.7L, 480KM

Napisany 19 czerwiec 2009 - 08:17

Przez Brener i dalej autostradą na południe albo jak masz więcej czasu to trasą widokową od Wiednia na Graz i Wenecję a potem odbijasz na Cortina d'Ampezzo i masz spory kawałek przez Dolomity - frajda taka że dalsze wakacje w zasadzie nie potrzebne.
Ja byłem w Torri del benaco - spore ale nie za duże miasteczko - stare, fajna promenada, jest gdzie wejśc do wody. No i bardziej na południe więn np. do Verony blisko.
  • 0

#3 gr1zly

gr1zly

..:: Forumus maximus ::..

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3967 postów
  • Auto: S5 Sportback & A1 Quattro

Napisany 19 czerwiec 2009 - 18:21

Byłem pare razy super miejsce, zawsze jezdzimy przez Wiedeń i Villach. Zawsze zatrzymywaliśmy sie w Salo.
  • 0

#4 szymu

szymu

..:: Bywalec :..

• Użytkownik
  • PipPip
  • 233 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 13:21

Słyszałem że nie warto jechać w weekend bo są straszne korki.
Którędy najlepiej tam dojechać?

Faktycznie w weekend są cholerne korki na bramkach na autostradzie (przy okazji niezły pogląd na to co będzie u nas za parę lat - ja chcę winiety!), jechałem w zeszłym roku (ostatni weekend sierpnia) i w korkach między granicą Włoch a Sirmione stałem ok. 5h. Jechałem przez Villach, Udine, Padwę (we Włoszech autostrady A23 / A4), chyba rzeczywiście lepiej przez Dolomity jak radzi STIFF. I wybierz się poza weekendem :)

PS. Nie polecam Sirmione na pobyt, co prawda nie nocowałem tam ale widząc tamtejszy turystyczny blichtr i zgiełk - i tak bym się na to nie zdecydował ;)
  • 0

#5 gr1zly

gr1zly

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3967 postów
  • Auto: S5 Sportback & A1 Quattro

Napisany 20 czerwiec 2009 - 13:37

szymu ale od tego roku nie ma już bramek na wenecji bo jest autostrada zrobiona i jezdzi sie dużo lepiej

Co do samej Gardy polecam rejs po jeziorze można płynąć np: z Desenzano tam też byłem kilka razy bardzo fajne miasteczko
Na wschód od Desenzano jest bardzo przyjemny zameczek, który warto zwiedzić :)
  • 0

#6 szymu

szymu

..:: Bywalec :..

• Użytkownik
  • PipPip
  • 233 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 13:51

szymu ale od tego roku nie ma już bramek na wenecji bo jest autostrada zrobiona i jezdzi sie dużo lepiej

super, dobrze wiedzieć :)
  • 0

#7 Dobramagilla

Dobramagilla

..:: Profi ::..

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • Auto: Silver Dollar GT MY99

Napisany 23 czerwiec 2009 - 07:45

Garda - Samo miasteczko cudne , choć dośc typowe jak dla tej czesci Włoch. Warto tak jak poprzednicy poplynac stateczkiem :-) Mozna próbowac sobie po windsurfowac lub nartowodnowacazamotorowka. Wspaniałe tereny do uprawiania sztuki wjazdu i zjazdu na rowerze gorskim .Widoki z gór otaczajacych jezioro cudne. Ja polecam siedzenie na rynku z widokiem na jezioro - w jednej z knajpek - popijanie prosecco lub innego ścierwa i podziwianie kończyn turystek z całego świata :mrgreen:
Warto odbic i zajechac do Cantina Mezza Corona - producent dosc poprawnego wina szczegolnie ze szczepu Teroldego Rotaliano ( butelki z Reserva 2004 to cudo!! ) charakterystycznego tylko dla tej czesci Europy .
Co do spania to mało wiem gdyz na trasie do Gardy jest gdzie odbic i poszykac czegos w rodzajy kwatery prywatnej .
jakby co to polecam www.touristinformation.it/

Nie zapomnij odwiedzić Trydentu i Bolzano!!!!!
  • 0

#8 Buncol555

Buncol555

..:: Subarofanatoholik ::..

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Auto: szajswagen bez tedeika w hajlajniku

Napisany 23 czerwiec 2009 - 08:41

Ja byłem w Torbole. Troche zatłoczona mieścina ale nie było źle. Ogólnie te okolice są dobre dla ludzi nastawionych na aktywny odpoczynek - windsurfing i kolarstwo, poza tym nie ma tam nic do roboty. No ale my duzo po Wloszech jezdzilismy i zwiedzalismy Sirmione (gdzie widzialem dwie Pagani Zondy :shock: ) Wenecja, Verona, Monza (tu akurat byslismy na testach F1) i jeszcze pare innych, których teraz nie pamiętam. :wink:
  • 0

#9 Dobramagilla

Dobramagilla

..:: Profi ::..

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • Auto: Silver Dollar GT MY99

Napisany 23 czerwiec 2009 - 16:30

Ja byłem w Torbole. Troche zatłoczona mieścina ale nie było źle. Ogólnie te okolice są dobre dla ludzi nastawionych na aktywny odpoczynek - windsurfing i kolarstwo, poza tym nie ma tam nic do roboty. No ale my duzo po Wloszech jezdzilismy i zwiedzalismy Sirmione (gdzie widzialem dwie Pagani Zondy :shock: ) Wenecja, Verona, Monza (tu akurat byslismy na testach F1) i jeszcze pare innych, których teraz nie pamiętam. :wink:

JAK TO NIE MA CO ROBIC - Można jak klasyczny Sybaryta jeść i pić !!!! Do upadłego :mrgreen:
  • 0

#10 Jacky X

Jacky X

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2882 postów
  • Auto: STI MY06 Spec D

Napisany 24 czerwiec 2009 - 19:08

Właśnie kilka dni temu tam nocowałem z drodze z Francji.Baza noclegowa OBSZERNA !!! Hoteli od groma wokół porozrzucanych małych miejscowości.

Sprawdzę na zdjęciach jak nazywał się hotel. To była następna wioska za Gardą. Na takim parkingu jest tablica z namalowanymi hotelami i telefon bezpłatny.

Atrakcji jest dużo bo ulotek w biurze turystycznym masa: jakieś winiarnie,zamki,aquaparki itp.

Moim zdaniem najfajniejsza impra to : coroczny bodypainting :cool:

[ Dodano: Czw Cze 25, 2009 12:25 pm ]
Resort Hotel Le Torridel Garda - Via Bardino,7/a-ALBISANO

www.letorridelgarda.com

Byłem tam tylko przejazdem.Jedna noc.Ceny dużo niższe na miejscu,negocjowane niż przez biuro podróży. I tak jak pisałem wcześniej hoteli/hotelików od groma !!! Jak nie wypadnie jakiś festyn weekendowy to z noclegami nie powinno być problemów. Ja szukałem 5minut. Najpierw biuro podróży a potem ta tablica z hotelami.
  • 0