Skocz do zawartości

Forum SIP używa plików cookie w celu m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w konfiguracji Twojej przeglądarki.   Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

centralny zamek

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 cichy12

cichy12

..:: Świeżynka ::..

• Nowy
  • 5 postów

Napisany 28 luty 2010 - 12:01

witam
mam forka 2.0 z 2000r i mam problem z centralnym zamkiem sam sie zamyka czy pilotem czy recznie po otwarciu po sekundzie sam sie zamyka zamienialem juz puszke co jest w kokpicie nad bezpiecznikami jest to samo czy moze byc uszkodzony centralny w drzwiach?

pozdrawiam
  • 0

#2 emotorsport

emotorsport

..:: Łowca pomuków ::..

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10408 postów
  • GG: 997
  • Auto: matik

Napisany 28 luty 2010 - 13:36

tak czy inaczej kłania się rozebranie drzwi. najprawdopodobniej w samym zamku coś się zakleszcza, zamarzło albo przygniło? miałem podobne numery w innym aucie niż Subaru, ale tylko przy mocnych mrozach, rozbierz drzwi, popsikaj WD40 po zamku od tyłu, może odpuści, jak nie, trzeba go wyjąć i obejrzeć
  • 0

#3 cichy12

cichy12

• Nowy
  • 5 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 10:44

no tez tak myslalem ze najprawdopodobniej zwarl sie na stale styk od sygnalu zamkniecia jak sie otwiera to tylko jedne drzwi a zamykaja sie wszystkie bo slychac po silownikach wic wnioskuje ze caly czas dostaje sygnal zamknieciacentralnego jak bede mial chwile czasu to rozbiore to ustrojstwo
dziekim za odpowiedz i pozdrawiam
  • 0

#4 BartZ

BartZ

..:: Dziesięciotysięcznik ::..

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 11140 postów
  • Auto: Szatanik 2.2 MY90

Napisany 16 marzec 2010 - 08:42

Ja mam inne pytanie w tej materii.
Czy centralny zamek zamyka tylną klapę? U mnie można ją tylko otwierać i zamykać z klucza, co w gruncie rzeczy jest dość irytujące...
  • 0

#5 glowka7

glowka7

• Nowy
  • 12 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 13:44

U mnie tylna klapa otwierana się i zamyka przez centralny zamek.
  • 0

#6 Ziq

Ziq

• Użytkownik
  • 31 postów
  • Auto: Forester 2006 SGS 2,0 LPG

Napisany 17 marzec 2010 - 13:49

A czy macie tak, że po otwarciu auta z pilota i otwarciu klapy bagażnika i ponownym jej zamknięciu za jakiś czas samochód ponownie SAM się zamyka? Przy otwarciu jakichkolwiek drzwi nie ma tego 'zjawiska'.
Trzeba uważać żeby nie zostawić w tym czasie kluczyka w środku, bo się zrobi problemik...
  • 0

#7 Tomasz_555

Tomasz_555

..:: Forumus maximus ::..

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4532 postów
  • Auto: Forester 2.0 XG6 Type-N/A

Napisany 17 marzec 2010 - 14:01

Ziq, wiele alarmów ma opcję samozamykania pojazdu. Jest ona aktywna w momencie kiedy otworzysz samochód pilotem, ale nie otworzysz żadnych drzwi. Wtedy po określonym czasie auto sam się zamknie - ma to na celu uchronić przed przypadkowym pozostawieniem auta otwartego. Mam to w Imprezie. Otwarcie klapy bagażnika nie deaktywuje tej opcji i po kilku sekundach auto zaczyna dawać znak, że zaraz się zamknie.
  • 0

#8 Ziq

Ziq

• Użytkownik
  • 31 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 14:14

Tak podejrzewałem, bo sens jakiś to ma... szkoda że nie można tej opcji wyłączyć, bo czasem może być denerwująca - ja z reguły zaczynam 'wsiadanie' do auta od grzebania w bagażniku i potem często muszę jeszcze raz otwierać centralny...
Dzięki za info.
  • 0

#9 Tomasz_555

Tomasz_555

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4532 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 14:38

Ziq, można wyłączyć. Jak masz instrukcję do alarmu to tam jest jak włączyć/wyłączyć poszczególne opcje. Ew. możesz podjechać do zakładu, w którym alarm założono. :)
  • 0

#10 Ziq

Ziq

• Użytkownik
  • 31 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 14:52

Tomasz, to jest montowany fabrycznie w Foresterze centralny zamek, bez alarmu. I nie mam do niego instrukcji (a mam chyba wszystkie papiery które oryginalnie były).
  • 0

#11 Tomasz_555

Tomasz_555

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4532 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 17:57

A to Ci. U mnie ta opcja była dopiero w alarmie montowanym przez dealera (niefabryczny). W takim wypadku wyłączenie tej opcji faktycznie może nie być zbyt proste.
  • 0

#12 GREGG

GREGG

..:: Jego Forumowatość ::..

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2167 postów
  • Auto: OBK 3.6R MY12
    [ My 4th Subaru ]

Napisany 17 marzec 2010 - 19:16

Tomasz, to jest montowany fabrycznie w Foresterze centralny zamek, bez alarmu

zgadza sie, po otwarciu z pilota zamek zamyka sie ponownie po 30 sekundach, jezeli w miedzyczasie nie otworzysz jakichs drzwi - standardowa funkcja :wink: mi tam nie przeszkadza...
  • 0

#13 Piotr Reichert

Piotr Reichert

• Nowy
  • 5 postów
  • Auto: Forester S-Turbo 1999r

Napisany 22 lipiec 2013 - 15:58

Odkopie stary temacik. Czy ktoś z szanownych forumowiczów zna sposób na wyłączenie opcji samozamykania pojazdu po 30s? Da się to wyłączyć we własnym zakresie czy trzeba uderzać do magików?
  • 0