Skocz do zawartości

Forum SIP używa plików cookie w celu m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w konfiguracji Twojej przeglądarki.   Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

szarpanie na lpg, jaka przyczyna?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 kubeusz1

kubeusz1

..:: Swojak ::..

• Użytkownik
  • Pip
  • 77 postów
  • Auto: subaru forester

Napisany 16 kwiecień 2011 - 22:26

witam
Prosze o rade jaka moze byc przyczyna szarpania podczas jazdy na lpg przy niskich obrotach w foresterze I??
  • 0

#2 Guest_zacier_*

Guest_zacier_*
  • Goście

Napisany 17 kwiecień 2011 - 11:20

witam
Prosze o rade jaka moze byc przyczyna szarpania podczas jazdy na lpg przy niskich obrotach w foresterze I??

Niech ci ktoś sprawdzi czy może zawory masz do regulacji . Gdybyś nie miał gazu to ok. ale przy lpg to najczęstsza przyczyna .

#3 kubeusz1

kubeusz1

• Użytkownik
  • Pip
  • 77 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 12:36

a czy ktos wie jaki moze byc orientacyjny koszt regulacji zaworow? Wg tej strony http://www.autocentr... ... 125km.html mam silnik sohc

prosze o odpowiedz
  • 0

#4 Guest_zacier_*

Guest_zacier_*
  • Goście

Napisany 17 kwiecień 2011 - 13:17

a czy ktos wie jaki moze byc orientacyjny koszt regulacji zaworow? Wg tej strony http://www.autocentr... ... 125km.html mam silnik sohc

prosze o odpowiedz

Tego akurat nie wiem bo nigdy nie miałem lpg . Teraz to nawet szukam dupowozu dla siebie . Twój chyba nawet nie wymaga wyjęcia motoru ? Regulacja nie jest trudna dla dobrego mechanika , ale najpierw radzę sprawdzić ciśnienia , bo to wykluczy albo potwierdzi moje przypuszczenia . Taką czynność zrobi każdy doświadczony mechanik . Popytaj w swojej okolicy , bo to nie musi być zaraz ASO . Chyba że masz w okolicy jakieś ASO to byłoby lepiej tam pomierzyć i wyregulować bo koszty nie są duże .

#5 gendziu

gendziu

..:: Jego Forumowatość ::..

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2326 postów
  • Auto: :)

Napisany 17 kwiecień 2011 - 13:35

witam

zurzyte: swiece, kable w/n (tak bylo u mnie w zakresie 2-3rpm), ewentualnie cewki, jesli na pb tez szarpie sprawdz przeplywke
  • 0

#6 petronews

petronews

..:: Bywalec :..

• Użytkownik
  • PipPip
  • 256 postów
  • Auto: OBK 2.5 AT '97

Napisany 17 kwiecień 2011 - 14:25

Możliwe, że to zawory, ale równie dobrze mogą to być świece i przewody WN, olej w gniazdach świec albo i wszystko na raz.
Jeśli szarpie na gazie a na benzynie nie – jest bardziej prawdopodobne, że to kable lub świece a nie zawory, które dawałyby podobne objawy na gazie i benzynie. Mieszanka lpg–powietrze ma większą rezystancję niż benzyna i potrzebuje więcej prądu do zapłonu – dlatego uszkodzone/ zużyte kable mogą poprawnie współpracować z benzyną ale na gazie będą powodować szarpanie. Podobnie ze świecami – za duża przerwa będzie dawać iskrę na benzynie a na gazie już nie. Dodatkowym objawem wskazującym na kable jest strzelanie w tłumik podczas przyspieszenia.

powodzenia!
  • 0

#7 ironmzes

ironmzes

..:: Profi ::..

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • Auto: OBiK 2,5 AT - kredens Forek MY04 AT US spec

Napisany 17 kwiecień 2011 - 21:36

Primo - świece mocno dostają po "dupie" na gazie.
Później możesz kable zobaczyć.
  • 0

#8 kubeusz1

kubeusz1

• Użytkownik
  • Pip
  • 77 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 19:20

mam pytanie jszcze: czy to szarpanie moze byc przyczyna iz auto spala za duzo lpg?
  • 0

#9 petronews

petronews

..:: Bywalec :..

• Użytkownik
  • PipPip
  • 256 postów
  • Auto: OBK 2.5 AT '97

Napisany 21 kwiecień 2011 - 23:30

szarpanie nie jest przyczyną, ale przczyna szarpania i spalania może być wspólna :)
…i weź się za to auto a nie tylko forum i forum :P – weź pusty spryskiwacz do szyb, nepełnij wodą, załącz silnik podnieś maskę i popryskaj delikatnie przewody taką mgiełką – jeśli będzie iskrzyć to przewody do wymiany (albo do demontażu, wygotowania w proszku do prania i wysuszenia – podobno pomaga) ;)
pozdr.
  • 0