Skocz do zawartości

Forum SIP używa plików cookie w celu m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w konfiguracji Twojej przeglądarki.   Akceptuję

Zdjęcie
* * * * - 13 głosów

Olej do subaru: który wybrać, jak często sprawdzać poziom

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz odpisać na ten temat.
13217 odpowiedzi na ten temat

#11251 Croom

Croom

..:: Bywalec :..

• Użytkownik
  • PipPip
  • 338 postów

Napisany 26 luty 2013 - 12:11

O Eneos słyszałem dużo dobrego.

Tu masz info o Race Pro S.

http://syntheticoil-...-s-5w40-5l.html

wlyszkow Ty masz dojście do amsów ze stanów,

wlyszkow nie to nie osoba handlujaca z tego co wiem w Polsce masz autoryzowanego dystrybutora na Nasz kraj możesz zadzwonić : http://amsoil.sklep.pl/

Bardzo sympatyczny facet na pewno Ci powie co i jak.

Edytowany przez Croom, 26 luty 2013 - 12:15.

#11252 alcyone

alcyone

..:: Profi ::..

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 26 luty 2013 - 12:47

a to ciekawe:

Mynes Performance, an EVO tuner shop had a dyno day with ENEOS. You dyno run back to back after an oil change to 0W50, and if your car didn't made HP you got your money back. Most car made 3-9HP...but on the high mod, high HP shop car it made 19RWHP. Back to back. And they were using Royal Purple in their baseline run.....So IF you had a 19RWHP gain, you would definitely feel that seat of the pants. You definitely would feel a car idling and running smoother which is what most people claim.

Yea...as an engineer who has worked with motorsport teams (and was offered a job by a Formula 1 team) I've seen some stuff that was crazy and you would think is not possible.

--PCV valve that made 6HP

--Back to Back to Back runs with 3 different spark plugs on a optimally tuned race engine. One set of plugs made 20+ RWHP and matching torque. Same heat range, same everything. Just a different plug. I saw 8HP on one of my cars just by switching to a special plug. Again..back to back. (These were all new plugs by the way. You for sure could see a gain going from used to new plugs).

EXP4 engine and fuel additive dynoed more HP in back to back runs. Sounds crazy. But the guys over at NSXPrime did back to back tests and found the same thing.

There are all kinds of crazy things. Sometimes products DO work as advertised. But we most often see products that don't work as advertised, so we are VERY skeptical.

FWIW, this ENEOS oil is run in the BAR Honda F1 race car. ENEOS is engine builders Cosworth approved oil. The same technology is used in the street oils like the 0W50. Last I heard, this EXACT same oil was used in CART engines. No sure if they still are though. The higher the displacement, the more HP this oil seems to be making. I suspect this would make similar HP gains to the EVO shop car on some of the big HP cars here. And what's cool about ENEOS, is the would give a sample to test here at SF for some of the cars. This oil is no joke. It has great sheer numbers too...which turbo cars require. This is the #1 selling performance synthetic in Japan, and is the recommended oil for ultra-high performance cars there. NSX, Skyline, Supra, etc... If you think this is "snake-oil", do your own research. I think you'll be pleasantly surprised. It FINALLY just starting to make it's way stateside.

OH...and BTW...guess who does ALL of Toyotas OEM oil formulations for their cars? Who does their advanced lubricant R&D? WHo is working in partnership with Toyota to make a new biodiesel? Yep...the same company who makes ENEOS. Nippon Oil Company (NOC). The largest Asian oil company.

ten eneos ow50 ma info charakterystki z 2004 roku na str. w uk., teraz jest sm więc trochę nie old school,

#11253 AdaSch

AdaSch

..:: Platinium Forumus ::..

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6858 postów

Napisany 26 luty 2013 - 14:27

x-cess ma bardzo dużo cynku ;D

#11254 wlyszkow

wlyszkow

..:: Forumus maximus ::..

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 26 luty 2013 - 15:15

ten eneos ow50 ma info charakterystki z 2004 roku na str. w uk., teraz jest sm więc trochę nie old school

To raczej olej o obniżonych popiołach i niewielkiej ilości dodatków - pewnie z tych dopuszczonych na ulicę w JP a nie sport/racing

Molybdenum:42ppm
Calcium:1811
Magnesium:20
Phosphorus:662
Zinc:790

#11255 alcyone

alcyone

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 26 luty 2013 - 16:35

Molybdenum:42ppm Calcium:1811 Magnesium:20 Phosphorus:662 Zinc:790

no to ładnie ,

na razie jestem na etapie hps royal purple.

czy znacie jakieś serie z dużą zawartością zinc?

i fosforanów

http://royalpurpleco...S_Motor_OIl.pdf

a tak butelka wygląda

#11256 jaceksu79

jaceksu79

..:: Bywalec :..

• Użytkownik
  • PipPip
  • 378 postów

Napisany 26 luty 2013 - 22:52

Ktoś ma jakieś "wątki" co do millers-a? hę?
http://www.facebook....&type=1

:D :D :D

A tak w tematyce - jutro zalewam sobie do napędów nowy EE - butelkę zostawiam na noc przed oczami bo napatrzeć się nie moge ;)

Edytowany przez jaceksu79, 26 luty 2013 - 22:54.

#11257 AdaSch

AdaSch

• Użytkownik
  • 6858 postów

Napisany 27 luty 2013 - 01:32

to ja następną pochwałę wrzucam do koszyczka CFS. Napięty grafik, spotkania itp i 20 km przejechałem z tak zwanym butem że wskazówka paliwa spadała w oczach, zjeżdżam z "autostrady" staje na "trójkącie a tam ciśnienie 1,7 bar brawie tyle samo co zawsze. Tego się nie spodziewałem bo mam porównanie do x-lite 0w30 gdzie ciśnienie spada do 1,2 bar. oba lepkości mają bardzo podobne przy 100stC różnią cię trochę vi na korzyść CFS

Pozdrawiam

btw, całkiem niedawno motul robił taki oleje

Viscosity grade SAE J 300 0W-40
Density at 15°C (59°F) ASTM D1298 0.861
Viscosity at 100°C (212°F) ASTM D445 13.3 mm²/s
Viscosity at 40°C (104°F) ASTM D445 73.2 mm²/s
Viscosity index ASTM D2270 186
Pour point ASTM D97 -60°C / -76°F
Flash point ASTM D92 226°C / 438°F
TBN ASTM D 2896 10.8 mg KOH/g

Viscosity grade SAE J 300 0W-30
Density at 15°C (59°F) ASTM D1298 0,863
Viscosity at 100°C (212°F) ASTM D445 10,2 mm²/s
Viscosity at 40°C (104°F) ASTM D445 58,1 mm²/s
Viscosity index ASTM D2270 177
Pour point ASTM D97 -60°C / -76°F
Flash point ASTM D92 220°C / 42832°F
TBN ASTM D 2896 12,5 mg KOH/g

chyba jeszcze bez dodatku gr3

#11258 alcyone

alcyone

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 27 luty 2013 - 06:51

a wiecie co powiedzial mi pan z royal purple, że shell nie robi fullsyntetyków na europę,a ja mam przecież taki ładny napis na opakowaniu, i znaczek ferrari żeby bylo wiecej koni w legacy

#11259 merrida

merrida

..:: Świeżynka ::..

• Użytkownik
  • 34 postów

Napisany 27 luty 2013 - 07:05

a wiecie co powiedzial mi pan z royal purple, że shell nie robi fullsyntetyków na europę,a ja mam przecież taki ładny napis na opakowaniu, i znaczek ferrari żeby bylo wiecej koni w legacy

fajnie sie oglada "niby te same oleje" w niemczech i opis u nich "HC synthese"; "HC syntetic" i tego typu.

#11260 alcyone

alcyone

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 27 luty 2013 - 09:23

jestem na siebie zly ze sie mechanika posluchalem, no ale od czego ma sie forumowiczow,teraz mądrzejszy 450 strn. wybieram

milers vs royal purple?

jak sprawdzić autentycznośc butelki milersa,amsa,redline()nie mówię o kodzie kreskowym?

w sklepie petronas mam millersa od ręki, ma ktoś niższe ceny?

czy oleje 0w20 trzeba zmieniać częściej o 5w30,a te 5w30 od 5w40?

royal purple zaproponował 10w40 hps, sami ocencie?

Edytowany przez alcyone, 27 luty 2013 - 07:51.

#11261 wlyszkow

wlyszkow

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 27 luty 2013 - 09:23

na razie jestem na etapie hps royal purple.

też kiedyś byłem ale wybrałem Amsoil...
Tu coś nt. RP: http://www.pqiameric...RoyalPurple.htm
Poziom siary kosmiczny... :o

#11262 AdaSch

AdaSch

• Użytkownik
  • 6858 postów

Napisany 27 luty 2013 - 09:31

też kiedyś byłem ale wybrałem Amsoil...

słusznie, szczególnie czytając post CasLube
http://www.toronto-s...-5w30-5w40.html
pozdrawiam

#11263 bolek80

bolek80

..:: Swojak ::..

• Użytkownik
  • Pip
  • 92 postów

Napisany 27 luty 2013 - 09:48

Mam wrx-a serię,będę wymieniał olej i mam do wyboru motula x-cess lub x-clean(chyba tak się nazywają) 5w40. Autko używane na co dzień,sporadycznie do zabawy.Który olej będzie lepszy?Nie mogę znaleźć typowego porównania tych olejów.

#11264 alcyone

alcyone

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 27 luty 2013 - 10:43

no dobra siara z tego royal purple, to dla kogo ten olej jest.a podobno leczy i uzdrawia stare graty.zapytam ile mają zincu , pewnie nie powiedzą,a uoa?

który olej ma największy poziom fosforu i cynku w nowej formule na rok2012/ 2013,przecież motul dopiero co zmienił w zeszłym roku formulę?

nie interesuje mnie performance silnika, tylko jego ochrona.

nie po to kupuje 300v czy triple ester nt, żeby się ścigać z bmw/audi/mb/vw (w sumie nie ma czym) ale po to żeby jak sobie pojadę autostradą to żeby mi coś nie rypnęlo w silniku po 2 godzinach.

ten link był z 2011roku mamy 2013r, coś się zmieniło w składzie motula i millersa i amsa z tym cynkiem,ekolodzy nie spia

#11265 AdaSch

AdaSch

• Użytkownik
  • 6858 postów

Napisany 27 luty 2013 - 11:05

no najwięcej ma 300v i cfs dlatego nie spełniają norm api bo tam jest głównie ochrona silnika a ekolodzy niech się pałują
mój uoa z 300v 5w30 a lepszy jest 5w40
Dodany obrazek
pozdrawiam

i VOA 300v
Dodany obrazek

no i tylko VOA prawdę powie czego ile jest

pozdrawiam

#11266 alcyone

alcyone

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 27 luty 2013 - 11:16

może jakas tabelka z cynkiem i fosforem z olejami redline ams millers motul

#11267 wlyszkow

wlyszkow

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 27 luty 2013 - 11:17

oba lepkości mają bardzo podobne przy 100stC różnią cię trochę vi na korzyść CFS

Adam, te oleje, niezależnie od różnic w parametrach 0W czy 5W :idea: , lepkości, HTHS..., w rezultacie widocznym na wskaźniku ciśnienia oleju różnią się oporem stawianym podczas pompowania oleju w systemie smarowania Twojego silnika. Jeśli rpm masz te same to wydajność pompy oleju również :idea: .
Ciśnienie np. na panewkach to zupełnie inna sprawa - tam przy wysokich prędkościach i pasowaniach na setki milimetra ciśnienie jest wieeelokrotnie wyższe (nawet kilka tysięcy psi a wyczynowe panewki są certyfikowane na nawet kilkanaście tys psi, 1000psi to prawie 70bar :idea: ). Czy takie ciśnienie ma dostarczyć pompa oleju :idea: :question: Oczywiście że nie bo pompa oleju ma dostarczyć odpowiednią ilość oleju w te okolice aby zapewnić jego odpowiedni przepływ a do tego zadania wg FHI dla seryjnego boxera EJ potrzeba min. 1 bar na gorąco na idle i min. 3 bar na gorąco przy 5k rpm a dla nowszych silników FB i FA już nawet sporo mniej bo nowy AVCS już nie stawia tak wysokich wymagań... ale za to postawiono na wyższy przepływ.
Mając 1,2 bar na gorąco na idle na x-lite z zapasem wypełniałeś zalecenia producenta.
Polecam ciekawy poglądowy artykuł: http://mgaguru.com/m...ngine/of102.htm

#11268 alcyone

alcyone

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 27 luty 2013 - 11:21

co to jest VOA? TEN 5W30 MA WIĘCEJ CYNKU IWIEM JAKI JEST INTERWAŁ.

CZY TO znaczy że ten 0w30 0w20 to na zimę ma za mało cynku itp

#11269 Piskoor

Piskoor

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 789 postów

Napisany 27 luty 2013 - 11:39

Nosz....
a u mnie w szafce lezy cynk jako środek na ładne paznokcie i włosy :-)

w zwiazku z tym może uproszę kwestię ktora mnie jednak nurtuje

XF Longlife C3 5w30 (Code 6230)
będzie dobry do Forestera S-turbo i OBK 2.5 AT ???
bo nie chce robić doktoratu z chemii

#11270 alcyone

alcyone

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 27 luty 2013 - 11:50

wlyszkow czy ten artykuł ma zastosowamie w moim legacy non turbo?jakis skrot myslowy bys dal , podsumowanie tego artykulu z linka

bo pompa oleju ma dostarczyć odpowiednią ilość oleju w te okolice aby zapewnić jego odpowiedni przepływ a do tego zadania wg FHI dla seryjnego boxera EJ potrzeba min. 1 bar na gorąco na idle i min. 3 bar na gorąco przy 5k rpm

?????????czyli mowa o turbo.

a co z pompą W WOLNOSSAKU.? :)

i dobraniem oleju do tego , wiem ze 0w15 jest do turbo, (w sumie to niewiem może i do v8 i v12 też się nadaje,nie wiem nie znam sie , moj poziom wiedzy jest delikatnie mówiac rażaco niski ) a jakby tak w minus 20 chciał taki olej zapodac to lepszy niz 5w30 , niemam

avcs

Edytowany przez alcyone, 27 luty 2013 - 11:41.

#11271 szczur75

szczur75

..:: Moderator ::..

• Moderator
  • 5709 postów

Napisany 27 luty 2013 - 12:02

Nosz....
a u mnie w szafce lezy cynk jako środek na ładne paznokcie i włosy :-)

w zwiazku z tym może uproszę kwestię ktora mnie jednak nurtuje

XF Longlife C3 5w30 (Code 6230)
będzie dobry do Forestera S-turbo i OBK 2.5 AT ???
bo nie chce robić doktoratu z chemii

Zamiast C3 wybrałbym XFS 5W40 lub nawet Tridenta 5W40 (bez LL).
XFSa używam w swoich autach i jestem zadowolony.

#11272 alcyone

alcyone

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 27 luty 2013 - 12:26

http://www.petrostar...msoil_10w40.jpg

http://allegro.pl/am...2986005267.html

do aut z dużym przebiegiem , w sam raz do mojego?

normalnie już się boję co to będzie za olej po api SN, SUPER OCHRONA extra SHORT LIFE engine OIL.

gdzie jest wiecej cynku w tridencie czy w cfs nt?

czemu mi w tym royal purple doradzali 10w40 zamiast np. ow20 lub 5w30.

przeciez ten 10w40 to jak 10w60 ?

w sm/sn jest mniej cynku niż w sl/sj no nie?

co lepsze cynk czy nano, triple ester, a może motul 300(estercore)

normalnie z tym składem oleju to nim dalej w las tym ciemniej.

za duży wybór, dominator, signature series, nano 3 estry, 2ester core, .

zamieszam i wyjdzie coś 5x lepszego. w kupie siła. ;)

#11273 wlyszkow

wlyszkow

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 27 luty 2013 - 12:38

@alcyone, zainwestuj w pomiar ciśnienia oleju (oraz ewentualnie jego temperatury) jeśli chcesz się pobawić w testy i dobieranie oleju. Nie mam manuala serwisowego do Twojego silnika pod ręką ale ciśnienia 1bar+ i 3bar+ chyba obowiązują dla wszystkich EJ a co do pompy to w wolnym ssaku również występuje i pełni tę samą funkcję :idea: ;)
ps. niestety ilość ppm cynku nie musi się przekładać wprost na jakość oleju, poziom ochrony itp. a często bywa, że bardzo wysokie poziomy ZDDP generują wysokie depozyty + szybciej podwyższają TAN oleju skracając jego przydatność do użytku (typowa formuła racing dobra na weekend na torze).
Poziom ZDDP a klasa lepkości to dwie różnie sprawy.

Edytowany przez wlyszkow, 27 luty 2013 - 12:41.

#11274 alcyone

alcyone

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 27 luty 2013 - 14:37

a no własnie , przecież ja swojego dupowozu co weekend nie upalam,tylko katuje na trasie a cośtam.

ew. od śwatel do świateł wiec , zeby nie zmieniac oleju co weekend,ale stosując plukanke, np zmian c o 4000, ew. 6000-8000 kkm

masz namiary na ten gadzet do pomiaru ciśn, i temp oleju?

czyli seria dominator 5w20 nie dlamnie to może jednak amo?

czy na reduktorze olej się szybciej starzeje?

przeczytałem i co i po co poniżej:

http://www.forum.sub...peratury-oleju/

uderzam na bajeczną,chyba że polecacie gdzie to założyć

http://www.forum.sub...ych-wskaznikow/

czyli dominator na weekend,

a 300v/cfs/ da rade wiecej?

http://motorsport.2b.../olej-5w30.html

na lato da radę?
na zimę 0w20.

#11275 AdaSch

AdaSch

• Użytkownik
  • 6858 postów

Napisany 27 luty 2013 - 14:38

XFSa używam w swoich autach i jestem zadowolony.

a co lejesz do std 2.5t ze 140kkm przebiegu?

pozdrawiam